Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Грай та розвивайся: чому конструктор Лего корисний для дітей

Партнерський матеріал

Опубліковано

Конструктор Лего – це найпопулярніша іграшка в усьому світі як серед дітей, так і серед дорослих. Його можна використовувати з перших місяців після народження, коли дитина починає вивчати форми, кольори та розміри. Лего допомагає створювати різноманітні іграшки, улюблених казкових героїв чи навіть цілі міста. Крім того, виробник створює lego friends завдяки яким малеча може побудувати власну лікарню, екокав’ярню, кондитерську чи рятувальну базу у джунглях. Конструктор має ряд переваг і займає лідируючу позицію серед іграшок для розвитку. То в чому ж його користь?

Конструктор Лего Lego Friends

1. Навчає працювати в команді та розвивати соціальні навички

Діти можуть складати конструктор як самостійно, так і в команді. Обмін деталями, обговорення майбутнього “проєкту”, розподіл ролей – це все допомагає формувати у дитини соціальні навички. Діти можуть уявляти себе будівельниками, інженерами, архітекторами чи директорами. Спільна робота в команді сприяє концентрації уваги та соціальному контакту. Навіть якщо ваша дитина нетовариська, то завдяки конструктору вона навчиться знаходити спільну мову з однолітками, домовлятись і співпрацювати. Крім того, Лего – це чудова можливість зібрати разом всю сім’ю і провести час з дитиною. Ви можете допомогти малечі втілювати їх ідеї. 

2. Розвиває дрібну моторику

Саме конструктори якнайкраще допомагають розвивати моторику рук. Діти приєднують різноманітні детальки одна до одної, переставляють їх, намагаються фіксувати та створювати цілі конструкції. Маленькі точні руки допомагають розвивати м’язи, спритність рук, а ще мовний апарат. Тобто малеча за допомогою конструктора може вивчати нові слова.

3. Розвиває наполегливість

Інколи така гра може засмутити дитину, коли щось не виходить чи хтось випадково зламав конструктор. Проте, багаторазова гра насправді допоможе розвинути у дітях наполегливість та навчить долати труднощі. Лего дає можливість випробовувати нові ідеї, не боятись невдач. Дитина знатиме, що якщо їхній “проєкт” не вийшов, помилки можна виправити, а частинки конструктора замінити на більш вдалі.

4. Лего дає простір для фантазії

Саме завдяки конструктору діти можуть стати творцями власних історій та проявити свій творчий потенціал. Складати Лего можна як за схемою, так і без неї, вигадуючи чудернацькі фігурки. Трохи креативності, і літак перетворюється у млин, а з величезного дракона може вийти багато маленьких чудернацьких  героїв. Діти можуть робити що завгодно і з чого завгодно – чи то пляжний будиночок, чи то лікарня, чи то кінотеатр. Тут немає обмежень у фантазії.

До речі, конструктори Лего можна придбати в інтернет-магазині Рanama.ua. Тут є різноманітні товари для дітей – від іграшок та одягу до візочків та автокрісел.

5. Навчає основ математики та фізики

У процесі складання конструктора діти рахують деталі, розділяють на частини, додають чи віднімають кількість. Це дозволяє розуміти пропорції. Крім того, малеча навчається враховувати розмір, баланс та вагу детальок, щоб їх конструкція була міцною. Це дозволяє розвивати математичні навички та просторову обізнаність. Під час гри дитина легко може навчатись – розділила конструкцію на дві рівні частини і вже трохи освоїла віднімання.

6. Сприяє терпінню та посидючості

Як тяжко змусити сучасних дітей відірватися від гаджетів, а тим паче спокійно посидіти над одним заняттям. Але над складанням конструктора малеча може сидіти годинами. Це допомагає дітям зрозуміти, що для отримання хороших результатів потрібен певний час, а важка робота принесе круті результати. Конструктор розвиває у дитині уважність, терпіння та посидючість. І це дуже їй знадобиться у подальшому житті.

7. Розвиває логічне мислення

Перед тим як складати конструктор діти вже уявляють собі готовий об’єкт. Вони розуміють, що для того, щоб зібрати одне ціле, потрібно частинки з’єднати між собою. Доведеться також зацікавитися схемою, яка додається до конструктора, зрозуміти як нею користуватися. Лего допомагає дітям знаходити різні шляхи вирішення завдань. Адже якщо їх вежа падає, потрібно подумати над тим, як зробити її міцною.

8. Знижує рівень тривоги та стресу

Гра в Лего має заспокійливий та розслабляючий ефект і може бути корисною для дітей, які про щось переживають чи турбуються. Складання конструктора має величезні терапевтичні переваги. І для дорослих також! Творчий процес, складання різних деталей та створення власного проєкту діють як медитація і допоможуть розслабитись після важкого дня.

Суспільство

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: українці в Польщі зможуть отримати нові послуги

Опубліковано

Віце-прем’єр-міністр – міністр цифровізації у новому правительстві Дональда Туска Кшиштоф Гавковський повідомив, що Польща активно співпрацює з Україною у сфері надання цифрових послуг.

Про це інформує Хвиля.

Так, одним із напрямів співробітництва, що увійшли до підписаного меморандуму з міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим, є розміщення в Польщі датацентрів українських відомств.

При цьому видання зазначило, що Гавковський не сказав, які реєстри зберігатимуться у Польщі. Тим часом у Мінцифрі зазначили, що там функціонує датацентр Державної податкової служби України, який сусідня держава збудувала на пільгових умовах.

Також на території Польщі є резервний центр обробки даних щодо розміщення систем Міністерства юстиції України.

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

Крім того, принесла плоди українсько-польська співпраця за погодженням роботи додатків “Дія” та mObywatel. Завдяки “Дії” українці мають автоматичне підтвердження легальності перебування у Польщі. Вона також збільшує можливість їхнього пересування у Європейському Союзі, оскільки визнається у всіх країнах блоку.

До того ж у травні набудуть чинності зміни до законодавства Євросоюзу щодо eIDAS (електронна ідентифікація та довірчі послуги), що зможе вивести польсько-українську співпрацю у цьому сегменті на новий рівень.

До того ж польське міністерство, як і українське, кілька років працює над своїм додатком. Зокрема, у липні 2023 року вийшов mObywatel 2.0, який прирівняв польський Digital ID до пластикових карток. “єДокумент” у “Дія” має таку саму силу в Україні. Таким чином, “Дія” і mObywatel можна сприймати як брата і сестру.

Нагадаємо, у Дії пояснили, як користуватися чатом єВорог.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

У столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям КПІ

Опубліковано

У столиці декомунізували та реставрували стелу, присвячену героям Київського політехнічного інституту. Стела знаходиться на території вишу, роботи з її реставрації розпочались ще в серпні 2022 року, втім, на певний час припинялись.

Про це розповіли на сторінці спільноти Солом’янського району “LOS SOLOMAS”.

У Києві декомунізували стелу героїв КПІ: зняли радянську символіку, перефарбували та відредагували напис-присвяту

Читайте також: До Європейської кіноакадемії увійшли 24 українці

Зі стели зняли радянський герб і розмістили герб КПІ, перефарбували та відредагували напис-присвяту: “Київським політехнікам: студентам, викладачам, працівникам, полеглим в боях за волю України на фронтах Другої світової війни 1939-1945 років”.

Нагадаємо, Нацбанк випустив нову пам’ятну монету “День Європи”.

Фото: “LOS SOLOMAS”

Читати далі

Суспільство

На кордоні з Румунією запрацювала єЧерга для автобусів: у чому особливість

Опубліковано

На кордоні з Румунією пасажирським перевізникам буде доступна можливість обирати час перетину кордону. Для цього у рамках послуги єЧерга міжнародні перевізники зможуть обирати час перетину кордону для автобусу. Йдеться як про регулярні, так і нерегулярні маршрути.

Про це повідомляє Міністерство відновлення України.

З 10 травня послуга реєстрація на конкретний час перетину кордону відповідно до розкладу руху стане доступною на чотирьох пунктах пропуску з Румунією. А саме: «Дякове – Халмеу», «Красноїльск – Вікову де Сус», «Дяківці – Раковець», «Орлівка – Ісакча».

Читайте також: На українсько-молдавському кордоні запрацювала «єЧерга» для автобусів: що треба знати перевізникам

Реєстрація у новий тип черги, яка має назву «За розкладом» для вказаних пунктів пропуску починається з 10 травня о 12:00. Безпосередньо рух автобусів за новим записом стартує 11 травня о 12:00.

Нагадаємо, українці можуть «купити» страховий стаж.

Фото: Мінвідновлення

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 години тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 день тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості2 дні тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

РЕКЛАМА: